Każdy, kto próbował w ciągu swojego życia zgubić zbędne kilogramy, zdaje sobie sprawę, że wymaga to silnej woli i wielu wyrzeczeń.

Dużo zależy jednak od indywidualnych cech osobniczych, związanych z przemianą materii. Na rynku aptecznym pojawia się coraz więcej specyfików wspomagających odchudzanie, niektóre z nich są odpowiedzialne za hamowanie łaknienia, inne zaś odpowiadają za zmniejszanie wchłaniania tłuszczów i przyspieszenie ich spalania.

Dobry preparat będzie łączył wspomniane cechy. Przykładem jest Therm Line Fast, który zawiera m.in pieprz kajeński, ekstrakt z zielonej herbaty i kofeinę. Wzbogacony również o ekstrakt z pokrzywy, wspomagający usuwanie wody z organizmu. Pieprz kajeński i kofeina przyspieszają metabolizm, zielona herbata oczyszcza nasze ciało z toksyn. Stosując preparaty o podobnym składzie, należy pamiętać o spożywaniu dużej ilości płynów, w przeciwnym wypadku możemy doprowadzić do odwodnienia i zaprać.

Otyłości często towarzyszy wysoki poziom cholesterolu, trójglicerydów i cukru we krwi. Jeżeli chcemy wpłynąć nie tylko na wygląd ale również na nasze zdrowie warto rozpocząć suplementację chromu. Poprzez uwrażliwienie receptorów na insulinę, chrom zwiększa metabolizm glukozy przez co obniża wysoki poziom cukru we krwi. Wykazano również zwiększenie masy mięśniowej u osób aktywnych fizycznie, poprawę kondycji skóry, redukcję masy ciała i opóźnienie starzenia.

W ostatnim czasie popularność i uznanie pośród klientów aptek zyskał młody jęczmień. Bogaty w witaminy, minerały, naturalne hormony i chlorofil. Swoje działanie sprzyjające redukcji masy ciała zawdzięcza wysokiej zawartości błonnika, który również wspomaga prawidłową pracę układu pokarmowego. Jednak, kiedy nie dokuczają nam dolegliwości trawienne nie polecam stosowania preparatów zawierających sam błonnik (np. Colon C) w celu zgubienia zbędnych kilogramów, gdyż dłuższe stosowanie może przyczynić się do rozleniwienia jelit, co oznacza, że bez wspomagacza w postaci błonnika nasze jelita będą wolniej pracować.

Godnym uwagi preparatem na naszym rynku jest Cidrex Plus, który oprócz ekstraktu z zielonej herbaty i witaminy B6 zawiera ocet jabłkowy i ekstrakt z morszczynu pęcherzykowatego. Ocet jabłkowy działa oczyszczająco na organizm, przyspiesza spalanie tłuszczu i zwiększa tempo przemiany materii. Morszczyn pęcherzykowaty, bogaty w minerały i algi, dzięki swoim pęczniejącym właściwościom zmniejsza uczucie głodu i reguluje wypróżnienia.

Podstawą odchudzania jest właściwie zbilansowana dieta i aktywność fizyczna, bez tych czynników wyżej wymienione suplementy nie wpłyną na naszą wagę. Przy właściwych nawykach żywieniowych preparaty te pomogą nam uzyskać wymarzoną sylwetkę, jednak nie wykonają za nas całej pracy.

Zdjęcia do artykułu: Designed by Prostooleh / Freepik

Skomentuj przez Facebooka

Gabinety: Pleszew, Kalisz, Września, Jarocin, Konin

ActMedia © 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie artykułów w całości lub we fragmentach bez zgody jest zabronione.