Jak przygotować się do wizyty?
Pytania i odpowiedzi
Podczas pierwszej wizyty przeprowadzany jest wywiad dotyczący stanu zdrowia i nawyków żywieniowych Pacjenta. W przypadku otyłości analizie poddawane są przyczyny powstawania otyłości i dotychczasowe próby odchudzania się.
Proszę o zabranie ze sobą wszystkich posiadanych wyników badań, kart informacyjnych, spisu aktualnie zażywanych leków, 2-3 godziny przed wizytą nie przyjmować pokarmów nie pić płynów oraz powstrzymać się od uprawiania aktywności fizycznej. Mile widziany ilościowy wykaz spożywanych produktów i potraw z rozłożeniem na posiłki z ostatnich 3 dni.
Jeżeli nie posiada Pan / Pani ostatnich wyników badań
A w ostatnim czasie nastąpiło pogorszenie samopoczucia oraz nagły przyrost masy ciała. Wykonanie następujących badań, jest wskazane w celu dobrania skutecznej dietoterapii.
Badania
– Morfologia
– Glukoza
– TSH ( w przypadku obciążenia chorobami tarczycy; FT3, FT4, ATPO, ATG
– Cholesterol (HDL,LDL, TG)
– Witamina D metabolit 25(OH)
W przypadku diet wegetariańskich i wegańskich oraz niedokrwistości
– żelazo
– Witamina B12
1. Analiza składu ciała wykonie badanie medycznym analizatorem składu ciała TANITA BC 420 lub segmentowym analizatorem MC 780. Badanie określi aktualną zawartość tkanki tłuszczowej w obrębie całego ciała, tłuszczu wisceralnego, wody, beztłuszczowej masy ciała, muskulatury, wieku metabolicznego oraz podstawowej przemiany materii. Na jego podstawie dokonana będzie ocena zbędnych kilogramów i czas trwania kuracji.
2. Dopasowanie diety odpowiednio do charakteru pracy, przyzwyczajeń żywieniowych, potrzeb i możliwości Pacjenta
(Ilość kalorii, pory posiłków oraz sposób wprowadzania zmian, dostosowywane są indywidualnie do potrzeb Pacjenta, tak by dieta była skuteczna, wygodna, smaczna a czas jej wprowadzania był nauką, która zaowocuje zmianą starych nawyków).
3. Indywidualnie opracowana dla Pacjentów dieta obejmuje max 3 tygodnie kuracji. Po tym okresie Pacjenci zgłaszają się na wizytę kontrolną
i otrzymują kolejny plan dietetyczny oraz wskazówki na następny miesiąc.
Niezwykle istotne jest, aby Pacjent przestrzegał, ustalanych co 3 tygodnie, terminów wizyt kontrolnych. Każda wizyta kontrolna to szczególnie ważny element w procesie odchudzania. Stanowi dla Pacjenta mobilizację do działania, wsparcie w trudnych chwilach oraz okazję do zdobywania umiejętności niezbędnych do utrzymania wagi po zakończeniu odchudzania.
Stabilizacja masy ciała, po zakończeniu kuracji Pacjent nabywa wiedzy dietetycznej niezbędnej do utrwalenia efektów zmiany nawyków żywieniowych.